Labā noskaņā aizvadīts Forums Biznesa efektivitāte 2016


Jau vairākus gadus forums pulcē dažādu jomu pārstāvjus, kuri nāk gūt iedvesmu jauniem panākumiem un vēlas uzzināt vairāk par biznesa efektivitāti veicinošām metodēm. Šogad domubiedru tikšanās aizvadīta īpaši patīkamā gaisotnē, kas ļauj secināt, ka nelieliem, tomēr drošiem soļiem uzņēmumos pārmaiņu process turpināsies.

BEA Forums Biznesa efektivitāte ir lielākais šāda veida pasākums Latvijā, kas norisinās jau sešus gadus un aptver stāstus par dažādām efektivitātes metodēm, kā arī sniedz iespēju dalībniekiem iepazīties un apmainīties ar idejām un mācīties no citu veiksmes stāstiem.  

Šī gada moto - Efektivitāte sākas arī ideju! Turpinās ar cilvēku!  Tieši cilvēks ir tas, kas virza procesus, seko notikumu attīstībai un izsaka vēlmi kaut ko mainīt un darīt. Lai darbinieki uzņēmumā varētu virzīt pārmaiņu un uzlabojumu procesus, ir nepieciešams vadības atbalsts. Tieši tādēļ šogad vairāki lektori (vadītāji) stāstīja par savu lomu uzņēmuma pārmaiņu un uzlabojumu procesā un par spēju ietekmēt komandas darbu, kā arī par personisko LEAN. 

Raimundas Peterauskas (Schmitz Cargobull Baltic UAB) dalībniekiem lika paveikt pavisam vienkāršu uzdevumu - visiem bija jāpieceļas kājās, jāaizver acis un ar izstieptu roku jānorāda Ziemeļu virzienā. Saprotams, ka katram dalībniekam Ziemeļi atradās citur. Šis piemērs lieliski demonstrē, cik būtiski ir komunicēt ar komandu tā, lai visi nepārprotami zinātu pareizo virzienu, izparstu mērķi, uz kuru jātiecas. Vladislavs Sororins stāstīja par pieciem nepārtrauktu uzlabojumu ieviešanas un uzturēšanas veicinātājiem. Miķelis Bendiks (Circle K Business Centre SIA) izskaidroja, ka roboti neatņems mums darbu, tikai darbinieku ikdiena varētu kļūt jēgpilnāka un mazinātos rutinēto darbu apjoms. Aldis Cimoška (Hansamatrix Ventspils) minēja, ka vadītājam pašam jāpilnveido personiskais Lean, lai viņš spētu kvalitatīvi vadīt savu komandu. Snezshina Kazakova (DHL Express) stāstīja par to, cik patiesībā svarīgi ir pareizi apmācīt darbiniekus, iesaistīt komandas darbā un veltīt katram uzmanību. Vadītājam jāmāk paskaidrot savai komandai, kāpēc uzlabojumi un pārmaiņas uzņēmumam ir tik svarīgas. Konstantīns Korobko (Lexel Fabrika) runāja par procesu standartizāciju, darbības indikatoru digitalizāciju (KPI), vizuālo pārvaldību. Arta Biruma no P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas lika aizdomāties par to, ka blakus dzīvojam vairākas paaudzes, kas uz dzīvi raugās pavisam atšķirīgi. Tas nav nedz  labi, nedz slikti, vienkārši jāmācās vienam ar otru sadzīvot. Noslēgumā viesiem bija iespēja baudīt Māra Jansona (restorāns Bibliotēka No1 šefpavārs) stāstījumu par mūsdienu Latvijas Garšu! 

Paldies visiem lektoriem un dalībniekiem! Prieks par kopā būšanu!

Foruma prezentācijas un  fotogrāfijas pieejamas tikai Foruma dalībniekiem un EA bieriem.