Atskats uz pieredzes apmaiņas pasākumu KIC


Augustā tika aizvadīts BEA pieredzes apmaiņas pasākums sadarbībā ar Komercizglītības centru (KIC), kas, neskatoties uz tā norisi pašā karstākajā atvaļinājumu laikā, pulcēja daudz interesentus.

BEA biedriem bija iespēja uzzināt to, kas ir KIC un kā KIC var palīdzēt sasniegt individuālos un uzņēmuma mērķus, nodrošinot efektīvas mācības saviem klientiem.

Pasākuma pirmajā daļā BEA biedri diskutēja par to, kādiem nosacījumiem ir jāizpildās, lai mācības tiktu uzskatītas par efektīvām. Lai arī domas un viedokļi par to, kas ir efektīvas mācības bija dažādi, viens no pamatnoteikumiem ir mācību dalībnieka motivācija un vēlme mācīties un apgūt jaunas lietas. Ja nav motivācijas, tad pat vislabāk izstrādātā mācību programma nesniegs vēlamo rezultātu.

Savukārt pasākuma otrajā daļā trenere Laila Jemberga atklāja pašmotivācijas noslēpumus. Dalībniekiem bija iespēja vairāk izprast sevi, savu motivāciju un apgūt rīkus, lai uzturētu pašmotivāciju un pašefektivitāti. Tika runāts un diskutēts ne tikai par lietām, kas motivāciju ceļ, bet arī par tām, kas motivāciju grauj.  Lailas sniegtais ieskats ļāva uz motivāciju paskatīties no citas puses –  neirozinātnes, tā ir puse par kuru ikdienā vairums no mums pat nenojauš un nedomā. Vai zinājāt, ka adrenalīns, noradrenalīns, kortizols, dopamīns, serotonīns un oskitocīns var būt saistīti ar motivāciju?

KIC par pasākumu saka: “Bija prieks organizēt pasākumu kopā ar BEA, jo, kas gan var būt simboliskāk kā apvienot efektivitāti un mācības, kā virstēmu izmantojot motivāciju. Vairāki mūsu treneri ir arī BEA eksperti – Inga Ozola, Georgijs Buklovskis, Aldis Cimoška, tāpēc sadarbība vēl jo vairāk ir organiska un parāda, ka par kvalitāti domājam līdzīgi – visaugstākajā līmenī. Ticam, ka šī kopīgā pieredzes apmaiņas organizēšana kļūst par katalizatoru jaunām un interesantām sadarbības formām starp KIC un BEA. Bija vērtīgi dalīties pieredzē par KIC 23 gadu laikā izmantotajām metodēm mācību efektivitātes nodrošināšanā, paspējām atkārtoti pārskatīt savus procesus, kā arī priecājāmies Jūsu biedriem atrādīt KIC komandu un treneri Lailu Jembergu. Atgriezeniskā saite un viedokļu apmaiņa palīdz ikvienam no mums kļūt labākiem.”