Vēl viena komanda izvēlējusies turpināt nēpārtrauktu uzlabojumu ceļu!


Oktobrī noslēdzās kārtējais BEA ievadkurss par efektivitātes paaugstināšanas metodēm augsto tehnoloģiju uzņēmumā SIA "GroGlass", ko vadīja BEA eksperts Ruslans Sosinovičs. Pārdomās par uzņēmuma pieredzi mācoties kopā ar Ruslanu, dalās Mairita Bērziņa, SIA "GroGlass" kvalitātes vadības sistēmu vadītāja.

Mairita Bērziņa, SIA “GroGlass” kvalitātes vadības sistēmu vadītāja:

SIA Groglass® darbinieku pieredzē ir dalība dažādos kursos, kas bijuši tieši par efektivitātes paaugstināšanas metodēm. 5S un LEAN jau bija dzirdēti vārdi pie mums.   Tomēr “Ievadkurss par efektivitātes paaugstināšanas metodēm” klātienē, mūsu iekšējā vidē un ikdienā ar praktiskiem piemēriem, sniedza iespēju diskutēt, izspēlēt šīs metodes spēļu veidā, nenoliedzami palīdzēja saprast vadītājiem svarīgāko - mēs esam komanda, kur katram tās dalībniekam ir vienlīdz svarīga nozīme! Uzņēmums labi strādā tad, ja katrs izjūt sevi kā tā daļu, izprot uzņēmuma mērķus un tie sakrīt ar katra personīgajiem mērķiem.

Ņemot vērā Ruslana Sosinoviča spēju strādāt ar komandu, atrast pieeju katram, kursa laikā vienaldzīgo un neieinteresēto noteikti nebija! Viennozīmīgi katrs kursa dalībnieks savā darbā varēs izmantot labāko, ko apguva nodarbībās, jo jau šobrīd redzam, ka ieviestie uzlabojumi netiek aizmirsti, bet tiek uzturēti, kā arī darbinieki domā, ko vēl varam paveikt. Veicot mājasdarbu un izspēlējot situāciju spēles, nenoliedzami redzējām, ka būtiskais atklājas vienkāršās lietās, un cik lielu labumu var dot laikus novērsti zudumi. Tāpat Groglass® vadītājiem bija būtiski dzirdēt, cik svarīga ir viņu kā vadītāju loma un nozīme, motivējot darbiniekus, vadot pārmaiņas un ar kādu pretestību var būt jāsaskaras ikdienā. Augsto tehnoloģiju uzņēmumā Groglass®  pārmaiņas ir ikdiena un ir jāspēj pielāgoties ļoti ātri un motivēt komandu pieņemt šīs pārmaiņas.
Mēs šo kursu ieteiktu ikvienam uzņēmumam, kurš pieņemot jaunus izaicinājumus un nebaidoties no pārmaiņām, vēlas mācīties “redzēt” tālāk un sasniegt vairāk!

Ruslans Sosinovičs par BEA Ievadkursu SIA “GroGlass”:

"Augsto tehnoloģiju uzņēmums SIA "GroGlass" ražo inovatīvo, pasaules līmeņa produktu - "neredzamo stiklu", kuram ir izdomāts, manuprāt, arī veiksmīgs sauklis: "see what's important". Mans uzdevums, veidojot un vadot ievadkursa mācību programmu, arī bija uzsvērt būtiskākās lietas un parādīt, kā LEAN pieeja varētu palīdzēt vadīt efektīvi uzņēmuma procesus, veidot drošu, kārtīgu darba vidi, kurā varētu darboties lieliskā SIA "GroGlass" komanda.  Papildus LEAN metodoloģijai tika skarta arī tā saucamā psiholoģiskā sadaļa: komandu veidošana un attīstīšana, darbinieku psiholoģiskie tipi, mūsdienīga pieeja motivācijai, pārmaiņu vadīšana, u.c.  Ļoti īsā periodā (4 nedēļās) ievadkursa dalībnieku komandas perfekti izpildīja mājasdarbus, sakārtojot 3 darba vietas un procesus tajās. Kā minēja paši kursa dalībnieki, realizētie mājasdarbi palīdzēja "izbaudīt" praksē ievadkursa ietvaros  apgūtās metodes un tagad ir skaidri nākamo sakārtošanas objektu virzieni. Esmu gandarīts par paveikto un pagodināts strādāt ar tik saliedētu uzņēmuma  komandu!"