"LEAN un TOC ieviešana: ko var sasniegt 4 gadu laikā?" 08.12.2021.


"LEAN un TOC ieviešana: ko var sasniegt 4 gadu laikā?" ar Vladislavu Komašilo


Norvēģijas uzņēmuma Lyngson vienīgā ražotne atrodas Olainē, kas specializējas apkures radiatoru ražošanā. Ražošanu Olainē uzņēmums uzsāka 2007.gadā. Šobrīd uzņēmums Latvijā nodarbina 132 darbiniekus, no tiem ražošanā – 120. Saražotā produkcija galvenokārt tiek eksportēta uz Skandināvijas valstīm (Zviedriju, Norvēģiju, Somiju), kamēr Latvijas tirgus ir 0.5% no kopapjoma. Uzņēmuma specifika ir tāda, ka uzņēmums sadarbojas ar arhitektiem un būvinženieriem projekta izstrādes fāzē un ražo tikai uz pasūtījuma konkrētam objektam, kas ļauj samazināt izmaksas uz būvniecību un montāžu objektā.

Vladislavs Komašilo uzsāka darba gaitas Lyngson 2018.gada janvārī. Arī pirms tam uzņēmumam nebija svešas vairākas LEAN un TOC metodes, tomēr vēsturiskie principi un atsevišķas “karaļvalstis” uzņēmumā kavēja jebkuru jaunu ideju ieviešanu praksē. Ar ko sākt un ar kādiem izaicinājumiem jārēķinās, sākot transformēt “klasisku” ražošanas uzņēmumu par LEAN uzņēmumu? Kā to uztvēra darbinieki? Vai nācās arī šķirties no darbiniekiem, kas nebija gatavi pārmaiņām vai pat tās sabotēja? Un, atskatoties 4 gadus atpakaļ – vai bija vērts veikt pārmaiņas? Kādi ir sasniegumi četru gadu garumā un ko varētu darīt labāk? Par šiem un citiem jautājumiem uzzināsiet un ar saviem ieteikumiem varēsiet dalīties pirmajā BEA lielajā pasākumā uzņēmumā Lyngson!
 

SVARĪGI NOSACĪJUMI

PAR PASĀKUMA TĒMU

MĒRĶAUDITORIJA


Piesakoties pasākumam dalībnieks piekrīt, ka pasākuma norises laikā dalībnieks var tikt fotografēts vai filmēts (var tikt veikti ekrānšāviņi), un iegūtie foto/video materiāli var tikt izmantoti asociācijas publicitātes materiālos mājas lapā un sociālajos tīklos.
 


- Kādi LEAN instrumenti bija ieviesti jau pirms 2018. gada?
- Kādas problēmas un izaicinājumi bija sākumā?
- Ar ko sākt?
- Ieviestās pārmaiņas 4 gadu laikā.
- Iekšējie uzlabojumu inženieri-konstruktori.
- Rezultāti un sasniegumi.

 


- Nodaļu/efektivitātes paaugstināšanas projektu vadītāji;
- Uzņēmumu vadītāji;
- Uzņēmumu LEAN treneri;
- Visi interesenti, kas apgūst LEAN principus.

DALĪBAS MAKSA

NORISES LAIKS UN VIETA

INFORMĀCIJAI

 

BEA biedriem: bezmaksas 

Pārējiem interesentiem: 55 EUR plus PVN

Aicinām pieteikties līdz 07.12.2021. pulksten 12.00
 


08.12.2021., pulksten 10.00 - 11.30

Online, izmantojot tiešsaistes rīku "ZOOM".

Saite dalībai pasākumā tiks nosūtīta visiem dalībniekiem, kuri būs aizpildījuši pieteikuma anketu.
 


Anita Stukāne
e-pasts: info@efektivs.lv
Mob.tālr.: +371 26466262

PIEREDZĒ DALĪSIES


Vladislavs Komašilo

SIA Lyngson, Ražošanas direktors no 2018.gada, SIA Brabantia Latvia Ražošanas un Attīstības vadītājs (2008 – 2018). Ieguvis augstāko izglītību uzņēmējdarbībā un vadībā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē. Vairāk kā 10 gadu pieredze LEAN un TOC praktiskajā ieviešanā ražošanā.

Profesionālās dzīves vadmotīvs: lai cik labi esi ko paveicis, vienmēr var labāk! 

...............................................................PIETEIKTIES ..............................................................