“Kāpēc sanāca tā, ka nesanāca?” HansaMatrix 01.11.2018.


Šī gada 1. novembrī BEA biedrus ciemos aicina HansaMatrix Pārogres (turpmāk HM-P) rūpnīcas pārstāve, BEA eksperte Daiga Leimane un viņas kolēģi. Pretēji ierastajam, šis pasākums būs ar stāstu par neizdošanos un uzdrīkstēšanos – par to, kā klasiskie risinājumi ne vienmēr dod gaidīto rezultātu un par drosmi tos atzīt par nederīgiem, sākot visu no sākuma. Pasākuma gaitā gūsim ieskatu HM-P pašu izveidotā Problēmu risināšanas sistēmā un uzzināsim par Uzlabojumu vadības rīku, kas palīdz sasniegt nospraustos mērķus.

AS HansaMatrix ir Latvijas elektronikas uzņēmums. Dibināts 1999. gadā. Galvenais birojs atrodas Rīgā. Uzņēmuma pamatdarbība ir ne tikai ražošanas servisa pakalpojuma sniegšana produkta īpašumtiesību turētājiem, bet arī produktu izstrāde un pētniecība. HM ir ražotnes Ogrē un Ventspilī. HM akcijas kopš 2016.gada tiek kotētas biržas NASDAQ OMX Riga Oficiālajā sarakstā.

2010. gadā bijušais Pārogres ražotnes (tolaik Hanzas Elektronika SIA) vadītājs Alvis Vagulis bija viens no BEA dibinātājiem un  iniciators LEAN ieviešanai uzņēmumā. Pēc pieredzes apmaiņas vizītes Japānas uzņēmumā Toyota, viņa virsvadībā 2011. gadā tika uzsāka (2015.g.- pabeigta) Procesu mērījumu un standartu sistēmas ieviešana,  kas šodien kalpo par bāzi Ražošanas procesu snieguma vadībai un Efektivitātes noteikšanai. Šo sistēmu 2014. gadā pārņēma arī māsas uzņēmums Ventspilī.
2017. gada sākumā tika ieviesta pašu izveidota sistēma problēmu risināšanai POI (Product Open Issues). 2018. gada maijā uzsākta jauna Uzlabojumu vadības rīka testēšana, ar kura palīdzību īsā laikā HM-P sasniedza iepriekš nospraustos mērķus.

Dienas kārtība:

10:45 Ierašanās pasākumā, kafija
11:00 Atklāšana, BEA jaunumi
11:10 HM-P rūpnīcas vadītāja redzējums par to, kas šodien ir efektīvs uzņēmums
11:30 “Kāpēc sanāca tā, ka nesanāca?”
13:00 Pusdienas uzņēmuma ēdnīcā
13:45 Ekskursija pa ražotni
14:30 Kafijas pauze
14:45 Grupu darbs,  prezentācijas un atzinumi
16:30 Noslēgums

Lai palīdzētu saprast, vai mūsu problemātika aktuāla arī jūsu uzņēmumā un tev noteikti šis pasākums būtu jāapmeklē, atbildi ar “jā” vismaz uz vienu no sekojošajiem apgalvojumiem:

Vai jūsu uzņēmumā:

  • ražo daudzveidīgu produktu klāstu un tajā ir iesaistītas vairākas apkalpojošās funkcijas un departamenti?
  • par problēmām tiek ziņots novēloti, nepilnīgi vai tas vispār netiek darīts?
  • visa veida informācija par produkta ražošanas gaitu iegūstama, laikietilpīgi apmeklējot vairākus departamentus un meklējot vairākas mapēs datorā?
  • tiek zaudēts laiks un resursi nelietderīgi un neefektīvi risinot produktu aktuālās problēmās?
  • produkta ražošanas kļūdas atkārtojas pat vairākas reizes pēc kārtas, jo produkts vai pakalpojums ir neregulārs un visi par iepriekšējo kļūdīšanos ir jau aizmirsuši?
  • ir vēlme uzlabot savu 5S sniegumu tā, lai 2 mēnešu laikā 100% sasniegtu gaidīto rezultātu, ievērojot LEAN domāšanu, nevis tradicionālās “pātagas”?
  • birojs (administrācija) ir “svētā govs”, kas nepiedalās kopējos 5S uzlabojumos?

Uzņēmuma adrese: 

Akmeņu iela 72, Pārogre, LV-5001, Latvija
Tālrunis: +371 6504 9088

Automašīnu novietošanas nosacījumi:

Auto novietošanas un ieejas vieta pasākumā redzama blakus esošajā attēlā. 

! Dalībnieku skaits pasākumā ierobežots - 1 dalībnieks no katra uzņēmuma.

Dalība pasākumā BEA biedriem par brīvu.

! Piesakoties dalībai pasākumā, jūs piekrītat, ka pasākuma norises laikā varat tikt fotografēts, un iegūtās fotogrāfijas var tikt izmantotas asociācijas publicitātes materiālos mājas lapā un sociālajos tīklos. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.........................................Pieteikšanās slēgta..............................................